بنر
۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷
پرتال تجارت

اقتصادی

نکات اقتصادی سخنان هاشمی‌طبا
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که با حضور در برنامه تلویزیونی ، رودررو با مردم سخن می‌گفت، با تاکید بر چهار حوزه کار، اشتغال، تولید و خدمات به عنوان اقتصاد کشور گفت: در طول 10 سال گذشته حدود 40 میلیارد دلار بنزین وارد کرده و سوزاندیم و 250 هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه‌ها شده است که با این هزینه می‌توانستیم 250 هزار کارخانه تاسیس کنیم.
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
[ تعداد بازدید : ۴ ]
نگاهی به وعده‌های اقتصادی رییسی
ابراهیم رییسی کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری از نخستین برنامه های خود برای اقتصاد کشور رونمایی کرد.
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
[ تعداد بازدید : ۶ ]
جدیدترین وضعیت تولید دوگانه‌سوزها
اسفندماه سال گذشته تولید برخی سواری‌های دوگانه‌سوز کاهش و برخی افزایش یافت.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
تاثیر رشد اقتصاد چین بر اقتصاد جهانی در سال۲۰۱۷
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرده است که رشد اقتصادی چین از عوامل اصلی افزایش رشد ‏اقتصادی جهان در سال ‏‏۲۰۱۷ بوده است.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
[ تعداد بازدید : ۹ ]
افزایش 2 برابری صادرات ایران به ۳۰ کشور آفریقایی
به گفته مدیرکل دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت، هرچند صادرات ایران به ۳۰ کشور آفریقایی در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است، اما بازار تجاری ایران و مصر در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۴ دچار انحراف شده است.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
گذر ۱۰۰۰ تریلیونی از پنج رئیس کل و سه دولت
کمی برگشت به گذشته بازار پول از این حکایت دارد که از اویل دهه ۱۳۸۰ تاکنون و دوران حضور پنج رئیس کل در برج لاجوردی میرداماد، بیش از ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان بر حجم نقدینگی افزوده شده است. رقم هنگفتی که عمده آن در دو دولت و با دلایل خاص بانک مرکزی به چرخه پولی وارد شد.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
[ تعداد بازدید : ۶ ]
سود سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟
رییس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به زمان و نحوه واریز سود سهام عدالت مشمولان گفت: پرداخت سود سهام قبل از ماه‌های تیر و مرداد اجرایی نخواهد شد.
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
چرا قیمت طلای جهانی ۱۲ درصد رشد کرد؟
قیمت طلای جهانی از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۱۲ درصد رشد کرده و به نظر می‌رسد با ادامه تنش‌های ژئوپلیتیکی در مناطق مختلف و پایین ماندن نرخهای بهره در آمریکا به افزایش ادامه خواهد داد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
[ تعداد بازدید : ۷ ]
افزایش قیمت گوجه‌فرنگی
همزمان با آغاز نیمه اول سال، قیمت گوجه فرنگی به دلیل آنچه عرضه کنندگان آن، کمبود تولید مقطعی مطرح می‌کنند، به کیلویی ۵۰۰۰ تا بیش از ۷۰۰۰ تومان در بازار مصرف رسیده است که به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، کمبود مقطعی تولید این محصول برطرف می‌شود و قیمت آن در روزهای آینده فروکش خواهد کرد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
[ تعداد بازدید : ۷ ]
افتتاح طرح اتصال فیبرنوری به در منازل
پروژه فاز اول اتصال فیبر نوری به منازل با عنوان "تانوما" که افزایش سرعت ارتباطات اینترنتی را همراه خواهد داشت و در سال‌های اخیر مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفته است، توسط شرکت مخبرات ایران افتتاح خواهد شد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
[ تعداد بازدید : ۷ ]
آخرین وضعیت کاسپین
در حالی پیش‌بینی که شده بود تا اواخر فروردین‌ماه امسال نقل و انتقال دارایی‌های هفت تعاونی‌ زیرمجموعه کاسپین به این موسسه تکمیل شود، آخرین خبرها حاکی از آن است که این روال در حال انجام بوده و تاکنون فرآیند انتقال کامل نشده است.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
واگذاری هتل‌های دولتی بعد از یک دهه به کجا رسید؟
«یک دهه می‌شود که می‌خواهند هتل‌های دولتی را واگذار کنند اما هربار از نیمه‌ی راه پشیمان شده‌اند. حالا هم انگار درگیر تعارف شده‌اند و هتل‌های دولتی را برای فروش طوری قیمت‌گذاری کرده‌اند که کسی نمی‌تواند بخرد!»
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
[ تعداد بازدید : ۹ ]
مردم تعیین می‌کنند شرکت‌های خارجی به ایران بیایند یا فرار کنند!
وزیرنفت با تاکید بر اینکه تصمیم مردم درمورد حضور شرکت های خارجی در ایران تعیین کننده است،اظهار کرد:مردم در ٢٩اردیبهشت تصمیم خواهند گرفت شرکت های خارجی به ایران بیایند یا فرار کنند.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
صفحه ۱ از ۲۹ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »